Kimlik Başvuru Belgeleri

Temel Eğitim Sonrası Kimlik Başvuru Belgeleri

Temel Özel Güvenlik Eğitimi sonrasında kimlik kartınızı çıkarttırmak için hazırlamanız gereken bazı evraklar olacak. Bu evrakların tam listesini aşağıda bulabilir ve belgeleri indirerek hazırlayabilirsiniz.

Aşağıdaki “Temel Eğitim Sonrası Kimlik Başvuru Belgelerini” indirmek için lütfen TIKLAYINIZ.

Başvuru Dilekçesi
Arşiv Araştırma Formu
Sertifikanın Aslı ve Fotokopisi
Sağlık Kurulu Raporu
Diploma Aslı-Fotokopisi yada Öğrenci Belgesi
Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
2 Adet Biyometrik Fotoğraf
ÖGG Kimlik Kart Bedeli Dekontu 65 TL
ÖGG Kimlik Vergi Harcı Dekontu 1343 TL

AÇIKLAMALAR

Randevunuzu tüm evraklarınızı hazırladıktan sonra buradan alabilirsiniz.
Başvuru dilekçesi randevunuzu aldıktan sonra otomatik olarak doldurulacak ve yazıcıdan çıktısını alabilirsiniz. Yada buradan örneğini indirip doldurabilirsiniz.
Sağlık kurulu raporu (Tam Teşekküllü Devlet Hastanesinden alınmış ve üzerinde “Silahlı/Silahsız ÖGG Olur İbareli Rapor”) – Kursa kayıt olurken verdiğiniz sağlık raporudur ve 1 yıl geçerliliği vardır.
Arşiv araştırma formu buradan örneğini indirip doldurabilirsiniz.
ÖGG Kimlik Kart Bedeli – Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfının T.Halkbankası Opera Şubesine yatırılacaktır. Halkbankası şubelerinden yatırabilirsiniz. IBAN : TR02 0001 2009 4130 0016 0000 96 – 65 TL’dir.
ÖGG Kimlik Ruhsat Harcı Dekontu, Vergi Dairelerindeki 9103 numaralı harç hesabına yatırılacaktır. Eğer daha önce özel güvenlik kimlik kartınız var ise bu ücreti yatırmıyorsunuz.

Tüm evraklar hazırlandıktan sonra randevu kağıdınızda ki gün ve saate dikkat ederek Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne evraklarınızı teslim edecekseniz. Ancak pandemi nedeniyle Şubeden gelen mesaj olursa o mesaja rivayet edilecektir.

Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Adres: Mecidiyeköy, Eski Osmanlı Sk. No:1 34387 Şişli/İstanbul

Yenileme Eğitimi Sonrası Kimlik Başvuru Belgeleri

Yenileme Eğitimi sonrasında kimlik kartınızı yenilemek için hazırlamanız gereken bazı evraklar vardır. Bu evrakların tam listesini aşağıda bulabilir ve belgeleri indirerek hazırlayabilirsiniz.

Aşağıdaki “Yenileme Eğitimi Sonrası Kimlik Başvuru Belgelerini” indirmek için lütfen TIKLAYINIZ.

Başvuru Dilekçesi
Sertifika Aslı ve Fotokopisi
Diploma Aslı-Fotokopisi yada Öğrenim Belgesi
Kimlik Fotokopisi (Nüfus Cüzdanı veya Ehliyet)
ÖGG Kimlik Kartı Aslı ve Fotokopisi
1 Adet Biyometrik Fotoğraf (Arka Fonu Beyaz)
ÖGG Kimlik Kart Bedeli (65 TL) Halkbank

AÇIKLAMALAR

Randevunuzu tüm evrakları hazırladıktan sonra aşağıdaki adresten alabilirsiniz. http://e-randevu.istanbul.pol.tr/randevuApp/
Başvuru dilekçesi randevunuzu aldıktan sonra otomatik olarak yazıcınızdan çıkacaktır. Yada www.pointguvenlik.com sitesinde DİĞER menüsü altında BELGE ÖRNEKLERİ menüsünden dilekçe örneğini indirebilirsiniz. Yada buraya tıklayıp örneğine ulaşabilirsiniz.
Arşiv Araştırma Formu pointguvenlik.com sitesinde DİĞER menüsü altında BELGE ÖRNEKLERİ menüsünden bilgisayarınıza indirebilir ve bilgisayardan doldurup bir çıktısını alabilirsiniz. Muhtar onayına gerek yoktur!
ÖGG Kimlik Kartı Bedeli Özel Güvenlik Kimlik Kartı Ücreti Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfının T.HalkBankası Opera Şubesindeki IBAN TR02 0001 2009 4130 0016 0000 96 (413-1600096) nolu hesabına 65 TL yatırılacaktır. (Halk Bankası şubelerinden yatırılması gerekmektedir.)

Tüm evraklar hazırlandıktan sonra randevu günü ve saatinde Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü binasında bulunan Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne teslim edilecek. Pandemi dolayısı ile şubeden gelecek mesaja rivayet ediniz.

Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Adresi: Mecidiyeköy, Eski Osmanlı Sk. No:1, 34387 Şişli/İstanbul

E-Devlet Üzerinden Özel Güvenlik Kimlik Kartı Müracaatı Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden özel güvenlik kimlik kartı müracaatı yapmak isteyenler için hazırladığımız bu yazımızda E-devlet kapısı üzerinden özel güvenlik kimlik kartı müracaatının nasıl yapılacağını, kimlerin müracaat edebileceğini ve hangi yolları izleyebileceğini anlatacağız.

E-Devlet Üzerinden Özel Güvenlik Kimlik Kartı Müracaatı Nasıl Yapılır?

Özel güvenlik kimlik kartı müracaatları artık e-devlet kapısı üzerinden yapılabilecek. Eskiden özel güvenlik kimlik kartı için müracaatlar bağlı bulunduğunuz ilin Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne gidilerek elden evrak teslimi ile başvuru yapılıyordu. Ancak belirli maddelere uyuyorsanız artık elden evrak götürmek yerine e-devlet kapısı üzerinden özel güvenlik kimlik kartı müracaatı yapabileceksiniz.

e-devlet-ozelguvenlik-kimlik-muracaati

Daha Önceden Özel Güvenlik Kimlik Müracaatı Nasıl Yapılıyordu?

Temel özel güvenlik eğitimi alan veya özel güvenlik kimlik kartını yenileme yapan özel güvenlik görevlileri ve özel güvenlik adayları yeni sertifikasını teslim alırdı. Sertifikasını teslim aldıktan sonra kendisine eğitimi kurumu tarafından verilen özel güvenlik kimlik kartı müracaatı için gerekli belgeler listesini hazırlayıp, bağlı bulunduğu ilin Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’nden randevu alıp evrak teslimi yapılıyordu.

Ancak yeni uygulamada e-devlet kapısı üzerinden çok kolay bir şekilde özel güvenlik kimlik kartı müracaatı yapılabiliyor. Böylece kimlik müracaatları dijital ortama aktarılmış oldu. Peki e-devlet kapısı üzerinden kimlik müracaatını kimler yapabilir bunu açıklayalım.

E-Devlet Üzerinden Özel Güvenlik Kimlik Kartı Müracaatını Kimler Yapabilir?

Özel güvenlik kimlik kartı başvurusunu e-devlet kapısı üzerinden yapabilmeniz için bir kaç hususa dikkat etmeniz gerekiyor. Bunlar şöyledir;

  • PTT Müdürlüğünden alınmış e-devlet şifrenizi olması gereklidir.
  • Özel güvenlik görevlisi eğitim sertifikanızı aldığınızdan emin olmalısınız.
  • Parmak izinizin Emniyet Genel Müdürlüğü’nde kayıt olduğundan emin olunuz.
  • Temel silahlı, temel silahsız ve silahsızdan silahlıya geçen adayların “Devlet Hastanesinden Alınmış” sağlık kurulu raporunun e-nabız sistemi üzerinden görüntülenebilir olması gerekmektedir.
  • Daha önceden özel güvenlik kimlik kartı almamış olan adaylar “özel güvenlik ruhsat harcını” yatırmış olması gerekir. Ayrıca “özel güvenlik kimlik kartı ücreti” yatırılmış olmalıdır.

E-Devlet Üzerinden Özel Güvenlik Kimlik Kartı Müracaatı Nasıl Yapılır?

Aşağıdaki videoyu izleyerek E-devlet kapısı üzerinden nasıl özel güvenlik kimlik kartı müracaatını yapacağınızı görebilirsiniz. E-devlet üzerinden özel güvenlik kimlik kartı müracaatı için buraya tıklayınız.

Müracaata başlamadan önce “Beyaz kağıt üzerine, siyah keçeli kalem ile imzanızı atıp, imzanızı JPG formatında bilgisayarda tarayıp, sisteme yüklemeniz gerekecektir.” Farklı renk kalem ile atılan imzalar geçersiz olacaktır.

E Devlet Müracaatında İmza

Eğer Hata Alıyorsanız

E-Devlet kapısı üzerinden özel güvenlik kimlik kartı müracaatı yaparken bir takım hatalar ile karşılaşılabilir. Peki bu hatalar nedir?

Eğer 2008 yılından öncesinde mezun olduysanız ve E-devlet kapısı sisteminde mezuniyet belgenizi görüntüleyemiyorsanız başvuru yapılamaz.
Devam eden mahkeme süreciniz var ise e-devlet kapısı üzerinden özel güvenlik kimlik kartı müracaatı hata verebilir.
Emniyet Genel Müdürlüğü’nde parmak izi kaydı bulunmayanlara da hata verecektir.

NOT:

E-devlet kapısı üzerinden müracaat ettikten sonra kimlik kartınız, PTT kargo aracılığı ile E-devlet üzerinde belirttiğiniz adrese teslim edilecektir.

Ara