Özel Güvenlik Görevlisi Olmak için Eğitim Şartı Nedir?

Silahlı Özel Güvenlik Olmak için Eğitim Şartı Nedir?

Silahlı özel güvenlik görevlisi olmak için eğitim şartı en az lise mezunu olmaktır. Ayrıca 21 yaşına girmiş olmanız gerekmektedir. Kursumuza kayıt olmak için bizleri arayan ve telefonda “şuanda lise okuyorum ve diplomamı almama 3 ay var. Silahlı özel güvenlik görevlisi olabilir miyim?” gibi soruları soran adaylara verdiğimiz cevap “maalesef” oluyor.

Çünkü silahlı özel güvenlik görevlisi olmak için diploma şartı vardır. En az lise mezunu olduğunuzu gösterir diploma veya lise üstü ön lisans, lisans ve üstü düzeydeki okullardan öğrenci belgesi de yeterli olmaktadır. Ancak mezun olduğunuzda özel güvenlik eğitimine kayıt olabilir ve sınıflara dahil olabilirsiniz.

Silahsız Özel Güvenlik Olmak için Eğitim Şartı Nedir?

Silahsız özel güvenlik olmak için eğitim şartı en az ortaokul mezunu olmanız gerekmektedir. Ortaokul yani 8 yıllık ilk öğretim okulunu bitirmiş ve diploma sahibi iseniz silahsız eğitim alabilirsiniz. Ayrıca genel şartlara uygun ve en az 18 yaşında olmanız gerektiğini de unutmamalısınız.

Silahsız özel güvenlik olmak için diplomanız veya lise ve dengi okullardan almış olduğunuz tasdikname, öğrenci belgesi kısacası 8 yıllık ilk öğretimi bitirdiğimize dahil resmi bir belge sunmanız gerekir.

Özel Güvenlik Olmak için Tavsiyeler

Son yıllarda özel güvenlik sektörü oldukça gelişmiş ve her geçen gün iş istihdamı da artmıştır. Bu nedenle çok fazla özel güvenlik personeline ihtiyaç duyulmaktadır. Eğer özel güvenlik görevlisi olmak istiyor ancak eğitim problemine takılıyorsanız sizlere tavsiyemiz açık okullardan tahsilinizi bitirmeniz ve bir an önce özel güvenlik adayı olarak kurslara katılmanızdır.

  • Eğer 8 yıllık bir ilk öğretim mezunu değilseniz mutlaka tamamlamalı ve bir adım öne geçmelisiniz.
  • Eğer silahlı özel güvenlik olmak istiyor ancak lise mezunu değilseniz vakit kaybetmeden açık lise kaydınızı yaptırmalı ve bir adım öne geçerek silahlı özel güvenlik kimlik kartınıza başvuru yapmalısınız.
Ara