Sınavı Kazananların Yapması Gerekenler

Özel güvenlik sınavını kazandıktan sonra ilk olarak sertifikanızı kurumumuzdan almanız gerekiyor. Sertifikalar genel olarak sınavdan 2 hafta sonra temeller, 3 hafta sonrada yenilemeler halinde çıkar. Ayrıca sertifikanız kurumumuza geldiği anda size iletişim numaranızdan ulaşılır veya mesaj gönderilir.

Sertifikanızı teslim alırken size aynı zamanda “kimlik için hazırlanması gereken evrak listesi” de verilir. Bu listede yazan tüm evraklar hazırlanır ve son olarak randevu alınması gerekir.

Birinci maddede ilk defa kimlik kartı çıkartacaklar için hazırlanması gereken evraklar yazmaktadır. Bu evrakları hazırladıktan sonra yine aynı sayfada belirtilen adresten randevu alınmalı ve randevuya tam evraklı olarak gidilmelidir. Randevusuz başvurular kabul edilmez.

İkinci maddede belirtilen evraklar ise kimlik yenilemesi yapanların hazırlaması gereken evrak listesidir. Bu sayfadaki evrakları tam olarak hazırladıktan sonra yine aynı sayfada belirtilen internet adresinden randevu alınmalı ve randevuya eksiksiz evrak olarak gidilmelidir.

Üçüncü maddede yer alan belgeler ise örnek belgelerdir. Hazırlanması gereken evrakların içerisinde dilekçe ve güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu gibi formlar bulunmaktadır. Bu formlara üçüncü maddedeki belge örnekleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Not: Yenileme yapacakların dikkatine! Kimlik yenileme işlemleri Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne teslim edilmeden yenileme yapılmış sayılmaz.

Sınavı kazananların yapması gerekenler yukarıda belirtilmiştir. Bu işlemlerden sonra Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’nden gelecek olan mesajı beklemeniz gereklidir. Kimliğiniz hazır olduğunda sizlere mesaj olarak bilgilendirme gelir.

Ara